Servisujeme a udržujeme zahradní jezírka

Realizujeme zahradní jezírka ve všech jeho podobách

Obklady

84 položek

Proč obkladový kámen?
Díky své jedinečnosti, přírodnímu vzhledu a životnosti patří přírodní kámen a zejména obklady z kamene mezi nejvyhledávanější a nejoblíbenější typy obkladů vůbec. Obkladový přírodní kámen dělíme na více různých skupin, dle povrchové úpravy a opracování kamene.
Mezi nejčastěji vyhledávané typy obkladů patří obkladové panely, nepravidelný kamenný obklad, formátovaný obklad a také rock face - nebo skalní obklad. Nejoblíbenějšímy typy přírodního kamene jsou bez pochyby břidlice, andezit, kvarcit, rula (gneis) nebo také porfyr či žula.

obklad kobklad aobklad bobklad sobklad 1

Použití kamenného obkladu
Možností, kde lze využít přírodní kámen jako obklad je mnoho. V exteriéru stojí za zmínku obklad soklu, fasádní obklady, obklady zdí a plotů a pod. V interiéru se přírodní kámen ve všech jeho podobách používá na obklady koupelen, za kuchyňskou linku, jako obklad krbu a různé obklady v jiných pokojích.
Pro inspiraci si můžete prohlídnout naši sekci Reference nebo také navštivne sekci Design a inspirace, kde můžete načerpat nové nápady, aby se přírodní kámen stal součastí i Vaší domácnosti.
Obkladové panely
Přírodní kámen formátovaný na obkladové panely patří k neoblíbenějším obkladům do interiéru. Obkladové panely rozlišujeme podle jejich tvaru, do kterého jsou jednotlivé kamenné pásky lepeny (skládany) - panely obdélnikového tvaru, označované "SP" a panely tvaru písmena z, označované "ZP".

Způsob ukládání obkladu
Obklady z přírodního kamene lepíme na písčito-cementovou směs nebo ideálně na lepidlo. Důležité je spárování. Při tenčích tloušťkách obkladu se spárovací směs nanese do jedné roviny s povrchem kamene. Při větších tloušťkách obkladu se spárovací směs nanese cca 0,5 cm pod úroveň povrchu kamene. Tehdy je obklad na pohled plastičtější.
Většina obkladů z přírodního kamene vyžaduje po nalepení a zaspárování ješte aplikaci impregnace, která chrání povrch nejen kamene, ale i samotnú spárovací hmotu. Naimpregnovaný obklad je chráněn vůči působení vnějších vlyvů - mráz, přímé slunce, nečistoty a mastnoty, a pod.

Nepravidelný kámen
Štípaný (nepravidelný) přírodní obkladový kámen se vyrábí štípaním z velkých kusových kamenů. Tento obkladový kámen je následně tříděný dle toušťky a velikosti. Nejžádanější obklady ze skupiny nepravidelných kamenů jsou Kvarci K35, Andezit A88, Gneis G85, Břidlice B97, Porfyr PO39 a jiné.

Prohledat výsledky filtru fulltextem

Zobrazit:

Hledáš práci ?

Staň se naším kolegou.

Více...

volejte

Volejte nám:
Odborné poradenství
+420 774 407 061

E-shop objednávky
+420 774 407 061

Pište nám:
objednavky(@)garstoni.cz

info@garstoni.cz

Zahradní jezírka - Garstoni s.r.o.

Navštivte nás:
8:00 - 16:00 po-pá
Doubecká 130
Žernovka - Mukařov
251 62
50°0'8.968"N
14°45'11.571"E

Jak se k nám dostanete

Vysávání zahradních jezírek

Vysáváme zahradní jezírka

Konzultace a objednání
+420 774 407 061

Více o nové službě zde....

Zahradní jezírka - proti dlouhým řasám

Přípravek proti vláknitým a dlouhým řasám. Více o přípravku zde....

Zahradní jezírka Garstoni - Facebook

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info