Servisujeme a udržujeme zahradní jezírka

Realizujeme zahradní jezírka ve všech jeho podobách

Koupací jezírka - Zahradní jezírka Garstoni s.r.o.

  • Zelené okrasné jezírko - Garstoni s.r.o.

Koupací jezírko – celoročně biologicky čistá voda

Koupací jezírko na biologické bázi je ideální kombinace přírodního jezírka a komfortního bazénu. Jezírko poskytuje zcela odlišnou kvalitu vody ve srovnání s klasickým bazénem a koupání má přírodní charakter. Stává se tak určitým návratem ke koupání v přírodě. Důležitou vlastností je také přirozená vůně vody. Při správném nastavení systému se minimalizuje alergenní odezva nebo jiné zdravotní komplikace. Kvalita (čistota) stojí na čtyřech pilířích:

  1. činnost mikroorganismů – bakterií vytvářejících kolonie na povrchu substrátu v regenerační zóně a médiu samostatné biologické filtrace,
  2. činnost zooplanktonu – zajišťuje primární biologickou redukci řas a spotřebu živin,
  3. mikro a makro vegetace – udržuje nízkou hladinu živin a minerálů v systému a
  4. mechanická filtrace – pomocí nuceného oběhu vody odstraňuje ze systému přirozený spad organických a mechanických nečistot.

Dobře nastavený filtrační systém odstraní zakalenou vodu, dlouhé řasy a udrží vodu průhlednou. V záběhu u nově založeného jezírka je potřeba určité doby, zpravidla 3-4 týdny, než se ve filtrační náplni usadí v dostatečné míře bakterie, zajišťující následně biologickou filtraci.


Abyste si mohli jezírko opravdu užít, vsaďte na kvalitní filtrační systém, samočistící účinek rostlin by vás mohl rychle zklamat. Rostliny dokáží vodu filtrovat jen částečně a důležitější význam v jezírku mají bakterie. Myšleno samozřejmě bakteriální kmeny člověku, živočichům rostlinám neškodné (nepatogenní), které jsou a vždy budou nejpočetnější, nejpřirozenější a také nejpropracovanější uklízeči a zdravotníci v přírodě. Dodejme tedy našemu jezírku potřebné bakterie, a to nejlépe formou aplikace biopreparátu sestaveného přímo pro biologické čištění vody. Jezírko je uměle vytvořený ekosystém, která vyžaduje určitou údržbu. Ani nejdokonalejší filtrace vám nezaručí bezúdržbový provoz, ale opravdu kvalitní filtrace např. od EVOLUTION AQUA (Easy Pod, Nexus Easy, Cetus), vám dokáží zaručit 100% účinnost, spolehlivost a maximální jednoduchost čištění filtrace. V rámci reklamy se při prosazování koupacích jezírek zneužívá termín ekologické a samočištění. Tvrdí se, že se voda v koupacím jezírku čistí sama bez technického zásahu do procesu. To samozřejmě není pravda – bez údržby nemůže přežít žádný uměle vytvořený relativně malý systém. Filtrace nemá a nesmí biologický proces narušovat, nebo potlačovat, ale má ho podporovat, urychlovat a zjednodušovat. Zapomíná se i na postupné uvolňování ftalátů (změkčovadel) z fólií na bázi PVC, kterými se kontaminuje voda v jezírku. Nejvhodnější náhradou za PVC se jeví kaučuková fólie EPMD Firestone Pond Gard pro svou dlouhou životnost, biologickou nezávadnost, odolnost proti mechanickému namáhání a elastičnost, díky které dobře kopíruje členité tvary dna a břehů jezírka. Běžně se dodává v šíři 3 a 15 m a délce 30 metrů. Odlišné konstrukce a systémy jednotlivých druhů nádrží, hloubka a další řada parametrů výrazně odlišuje jezírka podle použití – v tomto právě dělají zákazníci i zahradníci nejčastější chyby. Nespěchejte, zahradní koupací jezírko není levná záležitost, nestavíte ho na rok, pečlivě plánujete a poraďte se!

Jedna rada na závěr.

„Nejlevnější je jezírko postavené jednou."

 

Hledáš práci ?

Staň se naším kolegou.

Více...

volejte

Volejte nám:
Odborné poradenství
+420 774 407 061

E-shop objednávky
+420 774 407 061

Pište nám:
objednavky(@)garstoni.cz

info@garstoni.cz

Zahradní jezírka - Garstoni s.r.o.

Navštivte nás:
8:00 - 16:00 po-pá
Doubecká 130
Žernovka - Mukařov
251 62
50°0'8.968"N
14°45'11.571"E

Jak se k nám dostanete

Vysávání zahradních jezírek

Vysáváme zahradní jezírka

Konzultace a objednání
+420 774 407 061

Více o nové službě zde....

Zahradní jezírka - proti dlouhým řasám

Přípravek proti vláknitým a dlouhým řasám. Více o přípravku zde....

Zahradní jezírka Garstoni - Facebook

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info