Okrasné zahrady

  • Okrasné zahrady

Okrasné zahrady reprezentují nejen jejich majitele, ale i okolí ve kterém bydlí. Zahrada by měla obsahovat zajímavé prvky a měla by svým výrazem neustále upoutávat, být zajímavá v každém ročním období.

Okrasná zahrada je něco co se vyvíjí, roste a mění se s ročními obdobími. Každá rostlina má v zahradě své místo a určení. Pokud poskytneme rostlinám co potřebují, na oplátku se nám odvděčí chladivým stínem, pestrou paletou barev a různorodostí nebo jedinečnou nádherou květů. Není složité vytvořit dobrou zahradu, ale je těžké vytvořit zahradu přesně podle představ majitele, dát vzniknout takovému dílu, v němž by každý z obyvatel našel, co potřebuje.

Nejjednodušší zahrada je zpravidla velká souvislá travnatá plocha doplněná skupinami okrasných dřevin. Takováto jednoduchá zahrada zpočátku nevyžaduje ani mnoho péče, zvláště pokud je osazena jen pomalu rostoucími jehličnany, které na rozdíl např. od listnáčů není potřeba prořezávat, a na podzim shrabovat listí. V podstatě jediná zahradnická činnost, která je na takovéto zahradě prováděna, je kosení trávy.
Avšak pouhá kombinace trávy a konifer zejména na větší ploše působí fádně.

Podle prostoru a finančních možností můžeme řešit okrasnou zahradu, která bude vyhovovat jeho představám. Proto je okrasná zahrada doplňována dalšími okrasnými rostlinami nebo malými vodními dílky v podobě jezírek, potůčků nebo fontánek. Okrasnou zahradu doplňujeme i různými skalkami, cestičkami z přírodního materiálu ( například kamene ) a pro pohodlí i zahradním nábytkem umístěným na vhodném místě.

Proměníme i vaší zahradu

Poptat okrasnou zahradu

 

 

  • Okrasné zahrady

Japonské zahrady

Tradice japonských zahrad sahá do dávné minulosti a rozvíjela se ve specifickém kulturním prostředí. Styl se zrodil na dálném východě před více než tisíci lety jako spojení různých pozitiv svědčících o harmonii krás a života.

Hodí se prakticky do jakéhokoliv prostředí, na klasický pozemek, ale i na vybetonovaný či vydlážděný prostor (např. terasu nebo dvorek), kde nelze sázet rostliny - zde to ale není klasická zahrada, ale zajímavá a nenáročná kompozice s kamennými prvky doplněná rostlinami v nádobách. Každý prvek má svůj význam, své místo.

Kompozice se řídí jednoduchým pravidlem, které má tři základní prvky - kámen – voda – zeleň.

A čtyři základní typy

- suché - kde výrazovými prostředky je štěrk a písek spolu s kameny nejrůznějších tvarů,

- čajové - jednoduché zahradní scenérie se svěžími zelenými mechy, s kamennými šlapáky uprostřed trávy a s kamennými lampami různých stylů, nádrží s vodou na umytí rukou,

- zahrady s jezery - zákoutí zdobené upravovanými kulovitě zastřiženými dekorativními stromy a keři a s propojenými průchody 

- atriové - jednoduché zahrady s plochými kameny k tvorbě cestiček, klenutě dřevěné můstky.

Zahrada v japonském stylu

Poptat japonskou zahradu

 

 

  • Ukázka zahradního projektu-03
  • Ukázka zahradního projektu-01
  • Ukázka zahradního projektu-04
  • Ukázka zahradního projektu-02

Zahradní architekt

"Příjemná obytná zahrada je rovnocennou součástí domova stejně jako vlastní dům."

Jak ale uspořádat prostor kolem nás, dát mu náplň a propojit všechny funkce v harmonický celek,
jenž se stane pramenem naší inspirace a klidu?

 

Zahradní­ architekt načrtne možnosti řešení Vaší zahrady, pomůže Vám odkrýt její potenciál. Vzájemným dialogem v průběhu zpracování projektu se sami stáváte aktivními spolutvůrci Vaší zahrady. Díky zkušenostem zahradního architekta se však vyvarujete laických chyb, což v konečném důsledku může znamenat značnou ůsporu Vašeho času, energie i financí.

Projekt je podkladem pro realizaci specializovanou zahradnickou firmou. Může ale být upraven tak, aby byl srozumitelný především Vám a Vy podle něj mohli zahradu založit svépomocí. Využijte možnost konzultace, kdykoliv bude potřeba.

Tip! Přemýšlejte o budoucí zahradě již při stavbě domu a neodkládejte její řešení až na samotný závěr. Od dispozice domu se odvíjí pohledové i provozní propojení­ obytných místností se zahradou - promyšlení těchto vztahů zvětší užitnou hodnotu zahrady i celkový komfort Vašeho bydlení­.

 

Spolupracujeme se špičkovými odborníky zahradní architektury.

Ukázky zahradních projektů

Přejete si navrhnout vlastní zahradu?

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení