K1 Micro Bead 36 EU

K1 Micro Bead 36 EU

K1 Micro Bead 36, profi tlaková filtrace je vhodná jak pro koi jezírka a odchovy ryb do 91m3, tak i pro okrasná jezírka, biotopy, veřejné koupaliště, domácí bazény do 250m3. Filtrace má nulový odpor a je použitelná se všemi typy jezírkových čerpadel, stejně jako s bazénovými. Max. provozní tlak je 2,5 bar. Instalace je možná jakkoliv mimo jezírko a to pod i nad úrovní hladiny, vedle jezírka, ale i 100 metrů daleko. Z filtrace může voda vytékat do jezírka pod úrovní hladiny, nad hladinou, nebo i přes potůčky a vodopády. Čištění je extrémně jednoduché jen se uzavírají a otevírají uzávěry a šoupata, otáči se "multiport" hlavou, nebo probublává K1 Micro za pomocí dodávaného kompresoru Bloweru. Médium K1 Micro není potřeba vytahovat, ani jinak čistit, nebo dočišťovat.

89990 Kč s DPH

Import kód: EA-K1-MicroBead-36

Výrobce: Evolution Aqua

Profi technologie od anglické firmy EVOLUTION AQUA.


Filtrace je vhodná jak pro koi jezírka a odchovy ryb do 91m3, tak i pro okrasná jezírka, biotopy, veřejné koupaliště, domácí bazény do 250m3. Filtrace má nulový odpor a je použitelná se všemi typy jezírkových čerpadel, stejně jako s bazénovými. Max. provozní tlak je 2,5 bar. Instalace je možná jakkoliv mimo jezírko a to pod i nad úrovní hladiny, vedle jezírka, ale i 100 metrů daleko. Z filtrace může voda vytékat do jezírka pod úrovní hladiny, nad hladinou, nebo i přes potůčky a vodopády. Čištění je extrémně jednoduché jen se uzavírají a otevírají uzávěry a šoupata, otáči se "multiport" hlavou, nebo probublává K1 Micro za pomocí dodávaného kompresoru Bloweru 300. Médium K1 Micro není potřeba vytahovat, ani jinak čistit, nebo dočišťovat.


Každá filtrace je dodávána včetně všech potřebných kohoutů a napojení a je individuálně ZDARMA předsmontována, dle potřeb zákazníka a dle způsobu zapojení a instalace. 


Sestava K1 Micro Bead 36" EU PLUS, je dodávána kromě filtrace, Bloweru 300 a 250 litrů K1 Micro, také s EU PLUS instalací trubek a zapojení. Navíc doplněná o 3 uzávěry Valterra, zpětnou klapku Valterra, průhlednou kontrolní trubku a veškeré potřebné EPDM EA PROFI spojky. Věškeré trubky jsou převedy na 50 mm PRESS, možné zapojení je na hadice 32,40, 50 mm a tlakové hadice 40, 50, 63 mm.


Optimální průtok filtrací 6-12 m3/hod., dle typu použití a znečištění vody a jezírka. Filtrace dokáže odstranit z jezírka mechanické nečistoty o velikosti až 10-100 micronů. Při správném zapojení dokáže udělat více práce než několika-násobně dražší mechanické bubnové filtry.


K1 Micro Bead je možné také použít s mechanickými předfiltry Cetus, které extrémně dokáží zvýšit biologickou účinnost a snížit frekvenci čištění. Dalším doplňkem může být připojení filtrací Nexus v čerpadlové verzi, pro extra jemné mechanické dočištění a několika-násobné zvýšení biologické účinnosti filtrace.


ZDARMA bakterie:

  • PURE Pond Black Balls 2000 ml,
  • PURE Plus GEL 2500 ml

  

Stručný popis čištění K1 Micro Bead filtrací 20"-36", model zapojení 08-2015


0. Filtrace je na počátku v běžném provozu filtrování, čerpadlo běží
1. Zavřete všechny Valterry šoupata, č. 7 a 8 (čerpadlo běží)
2. Přepněte na hlavě č. 5 do polohy RINSE
3. Zapněte BLOWER (kompresor) č. 12
4. Otočte kohoutem č. 13, je-li potřeba uvolněte odvzdušňovací ventily č. 11
5. Po probublání filtru, zavřete kohout č. 13 a poté vypněte BLOWER č. 12
6. Stále je hlava v poloze RINSE, otevřete šoupě č. 7, co přivádí vodu do filtru
7. Kontrolujte na odpadní trubce č. 14 a 15, odcházení nečistot, jakmile teče čistá voda, zavřete opět přívodní šoupě č. 7
8. Přepněte na hlavě do polohy BACKWASH a poté opět otevřete přivodní šoupě
č. 7, co přivádí vodu do filtru a nečistoty budou opět odcházet pryč
9. Kontrolujte na odpadní trubce č. 14 a 15, odcházení nečistot, jakmile teče čistá voda, zavřete opět přívodní šoupě č. 7
10. Na hlavě opět nastavte polohu RINSE, a poté otevřete přívodní šoupě č. 7, co přivádí vodu do filtru, aby došlo k dopropláchnutí filtrace a K1 Micro média. Opět kontrolujte na odpadní trubce č. 14 a 15, odcházení nečistot, jakmile teče čistá voda, zavřete opět přívodní šoupě č. 7
11. Přepněte na hlavě do polohy FILTRE, otevřete přivodní šoupě č. 7, co přivádí vodu do filtru a otevřete odkalovací šoupě č. 9, kontrolujte na odpadní trubce č. 14 a 15, odcházení nečistot, jakmile teče čistá voda,
otevřete šoupě č. 8 vývod do jezírka a poté zavřete odkalovací šoupě č. 9.
12. Filtrace opět bězí, je-li v průhledném vršku filtrace hodně vzduchu, pootevřete na chvíli odvzdušňovací ventily č . 11, ať může vzduch uniknout pryč.
13. Existuje spousta modifikací, nevíte-li si rady volejte 774 303 606
14. NIKDY neotáčejte s hlavou je-li otevřený ventil č. 13, nebo šoupě č. 7, 8, 9

Značka: Evolution Aqua
Záruka: 24 měsíců

Nový komentář

* (Povinné)

Nový dotaz k produktu

* (Povinné)

Alternativní produkty

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info