PondGard od Firestone ideální fólie pro zahradní jezírka

  • Fólie PoneGuard od Firestone_01
  • Fólie PoneGuard od Firestone_02
  • Fólie PoneGuard od Firestone_03

Kvalita začíná ode dna

V současné době se může pustit do řešení vodních prvků na zahradě každý. Abyste uspěli a mohli si užívat příjemného prostředí vodní zahrady, je výběr materiálů pro izolaci vodních ploch klíčový. Fólie Firestoun PondGuard je volbou profesionálů. Byla úspěšně použita na tisících vodních po celém světě v mnoha variantách. Dekorativní jezírka, jezírka pro kapry Koi, přírodní koupací jezírka, vodní plochy k zrcadlení, vodopády, potoky, fontány, jezera, jezírka na golfových hřištích.

Vysoká pružnost

Firestone PondGuard má vynikající charakteristickou pružnost. Tato vlastnost umožňuje membráně natáhnout se a zkopírovat nerovnosti podloží, stejně tak jako zvládnout napětí při pohybu podkladu či erozi v průběhu životnosti jezírka.

Flexibilní pro kreativní návrhy

Firestone PondGuard zůstává vysoce pružná dokonce i při teplotách -45 C. Díky tomu je možné provádět instalace po celý rok. Snadno se tvaruje podle jedinečných obrysů podkladu. Firestone PondGuard znamená svobodu při navrhování a schopnost zvládnout i ty nejnáročnější architektonické výzvy.

Snadná instalace

Instalace membrány PoundGuard je velmi jednoduchá, neboť materiál je relativně lehký, snadno se s ním manipuluje a je nabízen v různě velkých rozměrech bezešvých plachet až do šířky 15,25 ma délky 61 metrů. Pro izolaci velkých nádrží je možné spojit více plachet dohromady přímo na místě pomocí systému Firestone Quick Seam se spojovací páskou. Není třeba žádné speciální nářadí a dovednost.

Izolace mnoha možností

Firestoun PondGuard je vysoce kvalitní izolační membrána ze syntetické gumy nabízející unikátní kombinaci užitečných vlastností, díky kterým je již mnoho let preferována profesionálními instalačními firmami a architekty.

Příznivá k životnímu prostředí

Firestone PondGuard má speciální složení, které je neškodné pro život vodních rostlin a živočichů. Tato garance je potvrzena značkou přímo na membráně. Díky tomu, že Firestone PondGuard je vysoce stabilní membrána, odolává vlivům řas a mikrobů. Tím je docíleno přirozeně zdravých jezírek. Výrobní závod Firestoun Building Products navíc obdrželcertifikát systému ekologického žízení výroby ISO 14001.

Trvalá krása

Firestone PondGuard nabízí výjimečnou odolnost vůči UV záření, ozónu, mrazu, sněhu a extrémním teplotám. Naše membrána neobsahuje žádná uvolňující se změkčovadla proti lámání a praskání. Dokonce po více jak dvou desetiletích v provozu jsou vodní prvky s membránou Firestone funkční a krásné jako v den instalace.

Široká nabídka rozměrů rolí

Firestone PondGuard je k dispozici v široké škále rozměrů rolí pro uspokojení požadavků velikostí nádrží. Speciální rozměry jsou k dispozici na přání.


Standardní šířky    3,05 – 6,10 – 7,62 – 9,15 – 12,20 – 15,25 metrů

Standardní délky  30,50 – 45,75 – 61,00 metrů

Tloušťka 1,0 milimetrů

Hmotnost  1,25 kg/m2


Ne všechny standardní šířky jsou k dispozici ve všech šířkách !!!

Odolnost vůči kořenům

Firestone PondGuard je odolná vůči kořenům dle testu CEN/TS 14416 (dle DIN 4062). V případě bambusů, rákosů a rostlin agresivního typu kořenových systémů (například Phragmites Australis, Phragmites Communis, Typha,.) je potřebné použít kořenové bariéry, popřípadě tyto rostliny umístit mimo Firestone PondGuard fólie, popřípadě fólie PondGuard jinak ochrání.

Nízké nároky na údržbu

Membrána Firestone PondGuard nevyžaduje po dobu životnosti téměř žádnou údržbu. Případné opravné zásahy je možné provádět přímo na místě.

Firestone: více než století zkušeností

Firestone: více než století zkušeností

Firestone PondGuard byl vyvinut firmou Firestone, předním dodavatelem gumárenských technologií. Již od svých počátků v roce 1900 až do současnosti firma Firestone dodává svým zákazníkům gumové výrobky, konstruované pro výkon a odolnost při dlouhodobé životnosti. Tato tradice kvality je rozšířena i na izolace jezer prostřednictvím firmy Firestone Building Products – vedoucím celosvětovým výrobcem izolačních fólií na bázi syntetické gumy.

Firestone Green

Firestone Green

Jako vůdčí mezinárodní výrobce, Firestone Building Products dbá na ochranu životního prostředí. Jsme povinni vyrábět i takové produkty a mít náležité technologické procesy neohrožující životní prostředí. Bereme na sebe i zodpovědnost vůči zelenější planetě, která naši firmu zavazuje směřovat i naše aktivity k její ochraně.

Certifikace pro lepení EPDM folie Firestone

Certifikace pro lepení EPDM folie Firestone

 

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení